plavemeproradost
cropped-IMG_7661-scaled-3.jpg
O PLAVÁNÍ

Bezpečí je základ. Jen v bezpečném prostředí se můžeme rozvíjet. Na co si dát u vody pozor?

Zdravě, hravě, efektivně, tak se s námi můžete vrhnout na zdokonalování plaveckých dovedností.

Zkušenosti a články, které vám mohou odpovědět na vaše otázky ohledně plavání.

CÁKÁNÍ – první kroky k potápění

Předpokladem efektivního pohybu ve vodě je umět si na ní lehnout a uvolnit se. No jo ale na břiše přitom musíme mít hlavu pod vodou. Protože nejsme rybičky ale lidičky je třeba se nejprve naučit potápět.

Není to taková věda jen je třeba být trpělivý a nikam nespěchat.
Tak a teď už k prvnímu kroku jak na to.
 

Chci aby se moje dítě naučilo plavat.

Za jak dlouho se to naučí?

 

Chci aby se moje dítě naučilo plavat. Co pro to mohu udělat? Přihlásím jej do kurzu nebo mu zaplatím individuální lekci. Ano to jsou možnosti, které máme k dispozici. Případně můžeme děti učit sami. Prosím ne paní radovou. (viz článek 6 x ne pro paní radovou)

korekce paní radové

6 x NE pro “českou” paní radovou

To co vidíte nahoře na obrázku je snaha o korekci z paní radové na prsa. No ruku na srdce všem instruktorům a instruktorkám plavání není to nic lehkého přeučovat tento náš “český styl.

Proč není paní radová vhodný plavecký styl?

Jak vybrat plavecké brejličky?

Často se na mě obrací rodiče s dotazem, zda jsou nutné brejličky na plavání. Z vlastní zkušenosti mohu říci, že některý dětem voda v očích při plavání vadí, jiný ne. Rozhodnutí zda plavat s brýlemi bych nechala na dítěti.

Stává, že děti dorazí na plavání jsou nadšené z nových brejliček. Nakonec v nich nechtějí plavat jelikož jim do nich teče voda. Dítě je pak nesvé a rodič také jelikož finanční náklady na brýle nejsou nejmenší.

Parné letní počasí přímo vybízí k tomu, aby se děti i dospělí shladili u vody. Bohužel se ale každý rok objeví řada úrazů i úmrtí, která jsou s vodními radovánkami spojená. Správná prevence by přitom řadě z nich pomohla zabránit. 

Průvodkyně lesní školky a instruktorka plavání Karolína Havelková pro Frekvenci 1 popsala, na co se u vody vyplatí dát si pozor. “Dle mého názoru je důležité uvědomit si, že veřejný bazén a bazén doma jsou dvě velice rozdílné věci,” upozorňuje.

Veřejný bazén navštěvují rodiny jen někdy. “Samotná cesta jako taková je proces, kdy se dítě připravuje, že půjde do vody, těší se, ví, že tam budou jiní lidé. Tento fakt je velice důležitý, všichni se od mala chováme jinak v přítomnosti cizích lidí. Jsme více obezřetní, zkoumáme a analyzujeme. I přesto je však nutné si ujasnit, jak se na bazénu chovat,” varuje Havelková.

Potápění v kastrólu

Blíží se léto a teplo a vy byste chtěli zdokonalit své potápěčské dovednosti ale nemáte bazén.
 
Zkuste potápění v kastrólu nebo ve vaně.
Je to zábava 🙂

 

Co potřebujeme?