plavemeproradost
cropped-IMG_7661-scaled-3.jpg
KONTAKTUJTE NÁS

Kontakt

plavemeproradost@gmail.com

Kde plaveme

Aquacentrum Šutka
Proboštská Jezera

Odpovědná osoba

Karolína Havelková
Ústecká 175/63 Praha 8
IČ: 05430569

  O Plaveme pro radost

  Zdravím všechny milovníky vody a pohybu.

   

  Plaveme pro radost jsem založila v roce 2018. Moje láska k vodě a pohybu v ní mě však provází od mala. Neminula mě ani zkušenost se závodním plaváním. První mé zkušenosti jako instruktora plavání přišli ruku v ruce se závoděním a to v roce 2009. Od té doby s jednou pauzou působím jako instruktorka nejprve pod záštitou klubů (info o klubech níže). Později jako oficiálně certifikovaný instruktor plavání (certifikace níže).

   

  Zkušenosti které jsem získala působením v klubech byli velmi přínosné. Vždy mi však něco chybělo. Jednoho krásného dne jsem se odhodlala a řekla si, že už je na čase zařídit se po svém.

   

  Od založení Plaveme pro radost pro mě plavání dostalo nový rozměr. Nebudu psát, že vše bylo hned dokonalé a všechny mé vize se 100 % vyplnili. To zásadní se však povedlo. Vše to co mi v rámci působení v klubech chybělo, k čemu jsem měla osobní výhrady je nyní pryč.

  Zprvu se sice zdálo, že mé cíle jsou moc vysoké až nedosažitelné ale hle jde to a je to super. A teď se asi ptáte jaké byli ty “nedosažitelné cíle”.

  Co je pro nás důležité

  Navázání osobního vztahu a důvěry s dětmi.

  Děti chtějí sdílet chtějí pozornost. Chtějí se podělit o své zážitky, úspěchy. Je proto dobré uzpůsobit lekci tak aby na sdílení měli prostor. Ze zkušenosti mohu říci, že díky osobnímu vztahu se děti také rychleji posouvají ve svých dovednostech. Lépe překonávají své osobní hranice, obavy. Snaží se maximálně splnit podněty od instruktora. I ty pro ně osobně momentálně nepříjemné. Vždy když se někam posouváme procházíme i věci, které nám nejsou příjemné, ze kterých máme obavy.

   

  Například: Voda v nosu, očích při potápění. Zpětná vlna při skoku, která může způsobit to, že se nechtěně napijeme. Ležení na vodě na zádech a další.


  Některé dovednosti je těžké předat obzvlášť malým dětem, které nemají abstraktní myšlení (zpravidla děti do cca 12 let). Učení proto probíhá prožitkem. Je důležité aby děti instruktorce důvěřovali. Po první nepříjemné situaci se tak nestane, že prvek raději dělat nebudou. Veří, že spolu s instruktorkou to zvládnou.

  Prostředí kde je každé dítě oceňované za své pokroky dle individuálních dispozic

  Každý jsme jiný a je to senzační jelikož se od sebe navzájem můžeme učit a vzájemně se rozvíjet. Proto také někomu z nás jde lépe skákání, jinému potápění, dalšímu ležení na zádech na vodě… Osvícený instruktor si všímá dětské individuality. Každému dítěti dá v lekci prostor rozvíjet své individuální dovednosti podle vlastního tempa.

  Prostředí bez nezdravého soutěžení

  S výše uvedeným souvisí i soutěživost. Vědomí toho, že jsem v něčem dobří je důležité. Stejně tak důležité je dle mého názoru i vědomí toho v čem se potřebuji ještě rozvíjet. S tím souvisí i to, že nevadí když mě nebo někomu z mého okolí něco nejde. Důležité je věřit, že s větší nebo menší píli dosáhneme toho co chceme. Je proto velmi důležitá všepřítomná ohleduplnost, úcta a tolerance.

  Tak to jsem já

  Volnočasový pedagog, instruktor a trenér plavání.
  Karolína Havelková

   

  Miluji práci s dětmi, naplňuje mě možnost předat něco ze sebe. Další mou velkou láskou je voda, díky této kombinaci mohu dělat práci, která mě baví a naplňuje. Každý člověk je jiný, každému jde něco jiného a je podstatné tyto schopnosti u dětí hledat a rozvíjet. Individuálním přístupem se snažím podpořit dětský talent a vše co jedince zajímá a co je baví.

  Praxe
  instruktorka plavání

  2018 Plaveme pro radost

  2018 Delfín

  2017 – 2018 Malý piráti

  2015 – 2017 Magic Castle

  2009 – 2011 Česká plavecká škola

  Papíry
  (vzdělání a certifikáty)

  2022

  Aliance dětského plavání – Principy vytváření přirozených podmínek

  2020

  Institut vzdělávání Evy Kiedroňové – Metodika plavání 1 – 3 roky

  Husitská teologická fakulta Univerzita Karlova – Sociální pedagogika (Bc)

  2019

  Prpom – Zdravotník zotavovacích akcí

  MATUŠKA-DENA s.r.o. – Mistr plavčí

  Fakulta tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy – Trenér plavání III. tř.

  2017

  MATUŠKA-DENA s.r.o. – Instruktor plavání

  MATUŠKA-DENA s.r.o. – Plavčík

  MATUŠKA-DENA s.r.o. – Zdravotník

  2016

  VOŠ, SOŠP a GymnáziumEvropská  – Sociální práce a sociální pedagogika (DiS)

  2013

  VOŠ, SOŠP a GymnáziumEvropská – Pedagogické lyceum

  2009

  Český svaz plaveckých sportů – Rozhodčí plavání III. kategorie

  KDE S NÁMI MŮŽETE PLAVAT